Permanentní make-up  je metoda, která vám může s tímhle pomůže. Při permanentním makeupu se tetují do pokožky barevné pigmenty, kterými se dokreslují oční linky, obočí, nebo rty. Pigmentace se provádí při místním znecitlivění anestetiky ve formě krému, takže bolesti se bát nemusíte.  

Moje heslo je : ,, Raději méně jak více ,,  

 

 

Barva zůstane v kůži 1 - 2 roky. Nejpozději po 2 letech se doporučuje tetování obnovit. Barva se postupně vytrácí. Čím jste starší, tím déle vám permanentní make-up vydrží. Pleť mladších žen se rychleji obnovuje, lymfatický systém likviduje barvivo mnohem rychleji. Je také důležité si uvědomit, že světlejší barva bude vyžadovat opětovnou aplikaci permanentního makeupu dříve, než tmavá. Vláskové obočí vydrží vždy kratší dobu, než plné! V mastné a citlivé kůži vydrží PM kratší dobu než v kůži bezproblémové a suché.

 

Permanentní make-up nenahrazuje výrazné líčení, je pro ně jenom podkladem. MĚLY BY JSTE VYPADAT PŘIROZENĚ! 

Nutností každého zájemce o permanentní make-up je vyplnění dotazníku o zdravotním stavu, uvedení data narození a podepsání souhlasu se zákrokem.  

 

 
 
 
 
Oči –linky:  

HORNÍ oční linka se může udělat tenká v meziřasové linii, silnější s prodlouženým koncem, nebo stínovaná.

SPODNÍ linky tetuji pouze jemné v linii řas

 Po tetování očí se může udělat mírný otok, který do 1-2 dnů zmizí. Po tetování očí není dovoleno do zhojení používat řasenku, ani séra na řasy (cca 2 týdny) !! Nikdy se u permanentního makeupu nespojuje horní a dolní linka ve vnějším koutku !! Kůže ve vnějším koutku je hodně jemná, hrozí tzv. migrace pigmentu. Barva se může rozlít do pokoží a udělat nevzhledný téměř neodstranitelný flek. 

Oční linky není možná udělat u tzv. papírové kůže, nebo při hodně červených žilkách na očním víčku, kuperóze !

 

Obočí: 

Častá věta při příchodu nové klientky: ,, Hlavně to nechci černé,,  Nebojte, černou barvu na obočí nikdy nepoužívám. Míchám různé odstíny hnědé pro co nejpřirozenější vzhled obočí. PM obočí je dvoufázový proces, 2. fáze se nazývá korekce. Na korekci se doladí barva a malé nedostatky. Korekci doporučuji i z toho důvodu, že se pigment v kůži navrství, tudíž i déle vydrží.


Vláskové obočí - chybějící chloupky v obočí dokresluji vláskovou metodou Micro jehličkou. Tahle metoda není vhodná pro mastnou pleť, v mastné pleti se vlásky rozpíjí a pigmentace nevydrží tak dlouho. Tahle metoda je vhodnější pro suchou, či starší pleť. 

Pudrové obočí - pudrové obočí vypadá jako dokreslené stínem, je jemné, nepůsobí tak tvrdě, jako plné obočí, je výraznější, než vláskování. Vhodné pro suchou i mastnou pleť.

 

Rty: 

Nevýraznou linii rtů lze doplnit co nejpřirozenější barvou, možno sjednotit tvar rtů. Pokud trpíte na opary, preventivně si nechte u obvodního lékaře předepsat Herpesin v tabletkách a začněte užívat 1 den před aplikací PM. Aplikace PM do rtu může opary vyvolat! Po tetování rtů se doporučuje užívání Riboflavinu (vit. B2)  ve větších dávkách. Barva rtů se tetuje několikanásobně tmavší, rty zesvětlají až o 50-70%. Po zahojení budou mít rty pudrový nádech barvy. 

 

 

 
POKYNY KE STAŽENÍ PŘED PERMANENTNÍM MAKEUPEM:
 
 
 

 


 

Před provedením permanentního makeupu, nutno přečíst a dodržovat:

 • nevystavujte pokožku před nadměrně slunci, nenavštěvujte cca 10 dnů před permanentním makeupem solárium, pokožka může být podrážděná, citlivá

 • 24 hod. před tetováním nepijte žádný alkohol !!! – ředí krev a zvyšuje krevní tlak, místo aplikace poté může více krvácet, vpravovaný pigment se vyplavuje, může to způsobit bledší barvu. Nedoporučuji ani pití kávy tesně před tetováním.

 • pokud trpíte onemocněním např. silná cukrovka, vysoký krevní tlak, epilepsie, hemofilie, užíváte-li léky na ředění krve (warfarin!), konzultujte aplikaci PMU se svým lékařem. Pokud jste nemocné, užíváte antibiotika, máte rýmu, zánět spojivek, virózu, průjem, OPAR, aplikaci PMU zrušte !!!!! 

 • přijdte na tetování najezené!! v dobré psychické pohodě !! pokud máte ,,plačtivé,, období, nechoďte na tetování očních linek, přijďte vyspaná, ne hned po noční, přijďte v pohodlném oblečení - budete minimálně dvě hodiny ležet na lehátku

 • při tetování očních linek přijdte předem odlíčená, ideálně 12 hodin před, oko musí být odpočaté! Nepoužívejte 24hod. před tetováním mastný krém, vazelínu apod.  Při PMU obočí a rtů si vemte s sebou rtěnku nebo tužku, kterou běžně používáte, at vidím na jakou barvu jste zvyklá

 • pokud máte permanentní prodloužení řas, je nutné je před tetováním sundat, přes řasy se špatně tetuje, během aplikace očních linek o ně můžete přijít !! Barva může i hůře chytnout

 • nechoďte na PMU tešně před nějakou Vaší důležitou akcí (oslavou, svatbou...), PMU je 1-2 týdny výrazný !!

 • pokud nosíte kontaktní čočky, je nutné je před aplikací očních linek sundat, přijďte v brýlích !!

 • Pokud jste těhotné, vyčkejte s PMU až po porodu, šestinedělí a kojení ! V těhotenství, ani při kojení netetuji!

 • na aplikaci PMU přijďte bez dětí. Pokud nemáte hlídání, PMU zrušte. Pokud máte dospělý doprovod, ideální je aby počkal venku, pokud chce být u tetování, nesmí narušovat průběh... Při PMU potřebuji maximální klid a koncentraci.  Nová aplikace permanentního makeupu trvá 2-3 hodiny, pro děti či doporovd to bývá na dlouho

Péče po:

 • 4-6 dnů po aplikaci bude barva o 30-50% tmavší než vybraný odstín (rty až o 70% tmavší), po vyloupání stroupků barva zesvětlá, během procesu hojení (cca 28dní) ještě změní svou výraznost. 

 • v den a následující den, aplikace očních linek a rtů, může být mírný otok kolem pigmentovaného místa 

 • po aplikaci udržovat pigmentované místo v čistotě a suchu, nepoužívat na pigmentované místo líčidla!!! ani jiné kosmetické přípravky, v případě očních linek nepoužíváme do zhojení řasenku!!!

 • na místech kde byl aplikován pigment se vytváří malé stroupky, nestrhávejte stroupky násilím, počkejte, až se začnou samy odlupovat, při hojení může tetované místo svědit – neškrábejte to!

 • z hygienických důvodu není doporučeno cca týden chodit do bazénu, sauny, minimálně 14dní po se nesmí na přímé slunce ! v letních měsích je nutné natírat tetované místo krémem s vysokým SPF faktorem

 • místo po aplikaci ošetřovat podle instrukcí, které vám sdělím po aplikaci!! Dodržováním instrukcí si sami chráníte svůj permanentní makeup !

 • KOREKCE se provádí nejdříve za 1 měsíc, nejpozději do 3 měsíců!