Piercing je forma zdobení těla, někteří lidé považují piercing za krásný a jedinečný 
doplněk ke svému stylu. Piercingem se můžete odlišit a vyjádřit svůj styl. 
 
 
 

Nejčastější místa aplikace piercingu:

Uši: lalůčky, chrupavka (helix, tragus, conch, rook, daith, industrial a další), provádím i opravy špatně píchnutých dírek z dětství

Nos: z boku (nostril), nosní přepážka (septum)

Obočí, Ret a okolí rtů: uzdička (Labret, Medusa, atd.)

Pupík, Prsní bradavky, Microdermální piercing

Aplikace náušnic dětem: piercingovou jehlou od 5-6 let

Prodej piercingových šperků a péče o čerstvý piercing.

 

 NEPROVÁDÍM Piercing jazyka a intimní piercing ! 

 

 
Jsem zdravotní sestra s dlouholetou praxí v nemocnici. Svuj první piercing jsem píchla už cca před 20-ti lety na zdrávce :) Odběry krve a jehly, to bylo moje :)  Ale až později při mateřské, kdy mi začalo zdravotnictví chybět, jsem se začala zajímat o piercing na profesionální úrovni. 
 
* Střední Zdravotnická škola 2000-2004
* Nemocnice Hustopeče zdr. sestra u lůžka 2005 - 2008
* Nemocnice Kyjov zdr. sestra u lůžka 2008-2017
 
 
 
 

Při práci používám výhradně sterilní materiály, nástroje, šperky a u většiny piercingů i sterilní rukavice, aby byla zajištěna maximální bezpečnost a hygiena. Přistupuji k piercingu jako k malému chirurgickému zákroku. Nástroje a šperky sterilizuji v certifikovaném parním sterilizátoru zn. Mocom. Součástí aplikace piercingu je vždy NOVÝ, sterilní šperk. Vlastní přinesené šperky z domu neaplikuji. 

Po aplikaci piercingu je nezbytné dodržovat hygienická pravidla a pečovat o něj správným způsobem. Vše vám podrobně vysvětlím po zákroku, včetně tipů na rychlejší hojení a prevenci komplikací. Je důležité si uvědomit, že piercing může mít komplikace, jako jsou infekce či záněty. Správná péče o čerstvý piercing je proto klíčová pro bezproblémové hojení.

Věděli jste, že titanové šperky nejen minimalizují riziko alergických reakcí, ale také přispívají k rychlejšímu a pohodlnějšímu hojení díky své lehkosti a biokompatibilitě? 

 

  

Čím budete svuj piercing čistit?
 
 Na salonu mám k prodeji vždy několik druhů osvědčených sprejů na čistění, vhodné jsou spreje, nebo roztoky na bázi soli, bez alkoholu. Nepoužívejte na čistění alkohol, líh, slivovici, a ani žádné masti jako je Framykoin (obsahuje antibiotika!) a podobně.
 
 
Doporučuji např. PRONTOLIND je to antibakteriální sprej určený k čištění piercingů. Tento produkt je známý svou účinností při prevenci infekcí a urychlení hojení nových piercingů. Sprej je jemný k pokožce, neobsahuje alkohol ani parfemace, což minimalizuje riziko podráždění. Prontolind je oblíbený mezi piercingovými odborníky po celém světě. Obsah 75ml Cena150,-
 
 
Dále doporučuji sprej NEILMED - TOP v péči o piercing, obsahuje sterilní čištěnou mořskou vodu, neobsahuje žádné konzervační látky. Sprej je vybaven speciálním ventilovým systémem, který zabraňuje přístup vstupu vzduchu do lahvičky. Lahvička je hermeticky uzavřena, což zabraňuje jakémukoli průniku bakterií nebo jiných škodlivých mikroorganismů dovnitř. Obsah 177,5 g Cena 280,-
 
 
 
 
           Pokud Vám nebylo 18 let, je nutný písemný souhlas rodiče (zákonného zástupce) že s piercingem souhlasí.
 
Pokud je Ti  15 let a méně,  je NUTNÁ i přítomnost rodiče u piercingu! Od 16-ti let stačí přinést podepsaný souhlas, SOUHLAS KE STAŽENÍ ZDE.

 

 

 

 

HELIX - je piercing ušní chrupavky v horní části ucha, tenhle piercing je náročnější na hojení, hojení trvá od 3-9ti měsíců
 
TRAGUS - je malý výbežek uprostřed ucha, je tvořen taky chrupavkou stejně jako Helix, i tohle  místo se hojí delší dobu než ušní lalůček, cca 3-9 měsíců 
 
UŠNÍ LALŮČEK - pokud nejste příznivcem nastřelovaní náušnic, je možné nechat dírky i klasicky píchnout, píchám cca od 6ti let věku, kdy si holčička náušnice sama přeje a myslíte si, že píchnutí vydrží
 
Jako aplikační šperk používám vždy náušnice s delší tyčinkou, kvůli následnému otoku a správnému hojení. Naušnice musí být sterilní, není tedy možné použít vaši přinesenou náušnici. Pro první náušnice používám vždy tyčinky z Titanu a Bioplastu, koncovky používám chir. ocel, titan. Do čerstvého vpichu nedávám kroužky, kvuli špatnému hojení. Kroužek je možné dát až po zahojení ! Vyjímka je Septum piercing a Daith piercing, tam je možné dát kroužek, nebo podkovu hned. 
 
 
Jak se připravit na piercing?
 * pohodlně se oblečte, pokud jdete např. na piercing pupíku, není vhodné přijít v šatech, vezměte si něco pohodlného, co jednoduše vyslečete a něco co nebude nový piercing dráždit a zachytávat o něj
* při piercingu ucha přijďte s vlasy staženými pevně do culíku, takové ty poletující vlásky kolem ucha můžou zavazet
* šperk si kupovat předem nemusíte, u mě si vyberete vhodný šperk z Titanu či Bioplastu, který musí být před aplikací sterilní, pokud máte vlastní šperk, ten si můžete dát do nové dírky až po zahojení, což je, dle druhu piercingu, za 3-6 měsíců
* piercing je u mě možný od 15-ti let (u neplnoletých je vždy nutný písemný souhlas rodiče)
*miminkům piercing ucha jehlou neprovádím, miminkům pouze nastřeluji
 
 Bolí to? 
 
Tohle je strasně individuální. Každý je jinak citlivý na bolest. Pro někoho to může být píchnutí piercingu utrpení, někdo nemusí vpich skoro ani ucítit. Na chvilkovou bolest se ale připravit musíte.
Jestliže vám ale sebemenší bolest vadí, omdléváte při odběru krve, piercing nebude asi pro vás to pravé ořechové. Potom se ještě připravte na menší nepohodlí v průběhu hojení, o ránu je potřeba se pravidelně po nějakou dobu starat. Piercing aplikuji v pololeže na lehátku, tak aby jste se cítili maximálně pohodlně. Individuální přístup je samožřejmostí, pokud máte strach popovídám si s vámi, snažím se vás uklidnit.
 
Jak to probíhá?
Telefonicky, nebo přes sociální sítě si objednáte termín. Přijdte, zazvoníte, sundáte si boty, nebo nasadíte návleky (většinu piercingu totiž provádím na lehátku). Poté spolu probereme místo piercingu, případná rizika, zodpovím vám vaše otázky, podepíšete mi souhlas s piercingem. Vyberete si piercingový šperk, standartní kulička je v ceně, ozdobné kuličky jsou s menším doplatkem.
Poté vydesinfikuji místo vpichu, udělám tečku kde piercing bude, po vašem odsouhlasení jdeme na to, položíte se na lehátko, mezitím nachystám sterilní nástroje, šperky a pomůcky (jsem zdravotní sestra, takže sterilita a hygiena je u mě opravdu důležitá a potrpím si na ni). Nádech, výdech a je to..... Podávám zrcadlo a už se můžete kochat novou ozdobou. Předám instrukce k péči o čerstvý piercing, znovu zodpovím případné otázky a vy odcházíte. Celkově se u mě zdržíte cca 30-40 minut. V případě problémů při hojení jsem k dispozici, pokud by vás nový piercing jakkoliv zlobil, volejte pište. 
 
Je možné dát jako první šperk kroužek?
Já jako první šperk kroužky nepoužívám. V některém studiu vám jako první šperk kroužek klidně dají, já ale s tímhle nesouhlasím. Čerstvý piercing se s kroužkem špatně hojí. Kroužek se protáčí, rána se více dráždí, je tam větší riziko zanesení infekce, kroužek není hladký, má spoje, tam se zadržují nečistoty, je tam zase větší riziko zánětu. S kroužkem se piercingová dírka nevyhojí rovně, později může být problém tam dát rovnou náušnici. Používám rovné tyčinky, banánky a klasické zatočené nosovky. Vyjímka je Septum piercing a Daith piercing, tam je možné dát kroužek, nebo podkovu hned.